Események, évfordulók

2017. május 11-15., csütörtök-hétfő
Öt Templom Fesztivál Győrben

Május 11. és 15. között rendezik meg a megyeszékhely újvárosi templomaiban. A rendezvény az európai kulturális sokszínűség értékeit, a kultúrák és vallások közötti másság elfogadását és megértését hirdeti. A tizenkettedik alkalommal rendezett programsorozat a hitről, az elfogadásról, a vallások közti párbeszédről szól. Európai szinten is egyedülálló módon, egyetlen utcában, hétszáz méteren belül, egymás után található az öt európai vallás egy-egy temploma, a római katolikus, a görögkatolikus, a református, a zsidó és az evangélikus. A fesztivál elnyerte az Európa a Fesztiválokért, a Fesztiválok Európáért Program (EFFE) elismerését, és használhatja a következő két évben az EFFE logóját, mint kiemelkedő európai fesztivál.

Az eseménysorozatot a görögkatolikus templomban május 11-én este a Szent László-emlékév alkalmából a Custos Consort együttesnek a Lovagkirály korának zenei hagyományait bemutató koncertje nyitja. Vasárnap délelőtt Kocsis Fülöp metropolita végez püspöki Szent Liturgiát a Szent Efrém Férfikar énekvezetéséve.

2017. május 11-15., csütörtök-hétfő
Öt Templom Fesztivál Győrben