Események, évfordulók

2017. Június 3., szombat
Csíksomlyói búcsú

Június 3-án, szombaton az idei csíksomlyói búcsúi szentmisét, helyi idő szerint 12.30-tól (közép-európai idő szerint 11.30-tól) tartják a Hármashalom-oltárnál, a Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben. Az ünnepi szónok Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke lesz. A szentmisén jelen lesz Jakubinyi György, a Gyulafehérvári Főegyházmegye érseke és Orbán Szabolcs, az erdélyi ferencesek tartományfőnöke, valamint Michael Anthony Perry, a Kisebb Testvérek Rendjének legfőbb elöljárója. A Szent Péter és Szent Pál tiszteletére szentelt csíksomlyói plébániatemplomban délután 5 órakor kezdődik a csángó szentmise, amit Szőcs Csaba, a Verbum Kiadó elnöke mutat be. A kegytemplomban az este 7 órakor kezdődő pünkösd előesti szentmisét követően, 8 órától reggelig tartó virrasztás lesz. Június 4-én, vasárnap, pünkösd ünnepén a szentmisék a kegytemplomban reggel 7-kor, 8-kor, délelőtt fél 11-kor és este 7 órakor kezdődnek. Június 5-én, pünkösdhétfőn a kegytemplomban reggel 8-tól, délelőtt fél 11-től és este 7 órától lesz szentmise.

2017. Június 3., szombat
Csíksomlyói búcsú