Események, évfordulók

2017. július 12-16., szerda-vasárnap
Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat

Július 12 és 16 között, szerdától vasárnapig tart az idei évben is megrendezésre kerülő Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat. Naponta lesz előadás, elmélkedés, kiscsoportos beszélgetés, zenei program, szentmise. Július 12-én, szerdán 15 órakor Dr. Kerényi Lajos atya, piarista szerzetes, plébános (Szent Kereszt Plébániatemplom) köszöntője és előadása nyitja meg a találkozót és 18 órakor Lajos atya celebrálja a nyitó szentmisét.
Július 15-én, szombaton 16.30 órától Sillye Jenő és baráti koncerteznek, majd 20 órakor szentmisét mutat be Ternyák Csaba egri érsek, a zenei szolgálatot a Képmás zenekar adja. Ezt követően körmenetet tartanak.
Július 16-án., vasárnap, a találkozó zárónapján 8 órakor tartja a záró előadást Dr. Kerényi Lajos atya, majd a 10.30 órakor kezdődő záró szentmisét Palánki Ferenc, Debrecen-Nyíregyházi megyéspüspök celebrálja, a zenei szolgálatot az Egri Bazilika Ének- és Zenekara szolgáltatja.

2017. július 12-16., szerda-vasárnap
Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat