Események, évfordulók

2017. szeptember 16., szombat
Gyalogos Mindszenty-zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére

Szeptember 16-án, szombaton gyalogos zarándoklat indul a Városmajorból Máriaremetére. Hetven évvel ezelőtt Mindszenty József bíboros meghirdette a Boldogasszony Évét, és a Városmajorból mintegy százezer férfi zarándoklatát vezette Máriaremetére. Az évforduló kapcsán Erdő Péter bíboros támogatásával jubileumi engesztelő gyalogos zarándoklatot szerveznek „Lángtenger kell az egész magyar földre imádságból, hitből és engesztelésből” mottóval. A zarándoklat célja a közös ima a magyar családokért, egyházunkért és hazánkért, valamint felkészülés a 2020. évi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. A zarándoklat a Városmajorból 8 órakor indul Bíró László, Székely János püspökök és Lambert Zoltán kanonok plébános vezetésével, a megérkezés Máriaremetére délre várható. 12 órakor Máriaremetén szentmisét celebrál Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása, Esztergom-budapesti érsek. A zenei szolgálatot Tóth Miklós Zsolt, az Újlaki Sarlós Boldogasszony-templom karnagya vezetésével a helyi kórus adja. A szentmise után a Sapszon Ferenc vezetésével a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola növendékei énekelnek, műsoron lesznek Giulio Caccini, Kodály és Sapszon Ave Maria-ja, Sapszon Ferenc és Varga Lajos Mindszenty éneke, Bárdos Lajos, Kocsár Miklós, Kodály Zoltán, Koloss István, Tóth József és Werner Alajos szakrális énekei.

2017. szeptember 16., szombat
Gyalogos Mindszenty-zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére