Események, évfordulók

2017. szeptember 18-19., hétfő-kedd
A Katolikus Börtönlelkészek Éves Országos találkozója Veszprémben

Szeptember 18-án és 19-én, hétfőn és kedden rendezik meg Veszprémben a Katolikus Börtönlelkészek Éves Országos találkozóját. Szeptember 18-án, hétfőn 14.30 órakor Veszprémben a Padányi Katolikus Iskolában sajtótájékoztatót tart a Katolikus Börtönlelkészek Éves Országos találkozójáról, valamint beszámol a börtönlelkészi szolgálatról: Márfi Gyula érsek, Bíró László tábori püspök, Németh Éva bv. ezredes, bv. főtanácsos, parancsnok, Butsy Lajos börtönlelkész, Takács Péter börtönlelkész. A szentmise 15.30 órakor kezdődik a Szent Anna kápolnában (az esemény rendkívüliségét jelzi, hogy erre a börtönkápolnában szokott sor kerülni), melynek keretében két büntetését töltő személynek Márfi Gyula érsek kiszolgáltatja a bérmálás szentségét. A sajtó képviselőinek figyelmét felhívjuk, hogy az egyházi szereplőkhöz Pálfalviné Ősze Judit, a Veszprémi Főegyházmegye sajtóreferense 20/520 0479, a büntetés-végrehajtás részéről pedig Baán-Muzsik Márta sajtóreferens 30/353 0335 a kapcsolattartó.

2017. szeptember 18-19., hétfő-kedd
A Katolikus Börtönlelkészek Éves Országos találkozója Veszprémben