Események, évfordulók

2017. szeptember 22-24., péntek-vasárnap
Szent Gellért és Szent László ünnepe a Nagyboldogasszony-plébániatemplomban

Szeptember 22-én, pénteken Budapesten a Nagyboldogasszony-plébániatemplomban (1056 Budapest, Március 15. tér 8.) tartják Szent Gellért és Szent László ünnepét. A program szeptember 22-én, pénteken 16 órakor szentségimádással kezdődik. 17 órakor Medgyesy S. Norbert, Szent László kutató előadást tart az altemplomban. 18 órakor a magyar-lengyel ünnepi szentmise főcelebránsa Bíró László püspök. Ezt követően körmenetet tartanak Szent László király ereklyéjével a belvárosban. 19.30 órakor kezdődik a Sacra Corona című film vetítése az altemplomban. Szeptember 23-án, szombaton 14.30 órakor Szent Gellért séta indul a templom bejáratától. 18 órakor ünnepi búcsúi szentmisét tartanak. 19 órakor a Szent Gellért legendája című film vetítésére kerül sor az altemplomban. Szeptember 24-én, vasárnap 10 órakor ünnepi búcsúi szentmisét celebrál Bíró László püspök.

2017. szeptember 22-24., péntek-vasárnap
Szent Gellért és Szent László ünnepe a Nagyboldogasszony-plébániatemplomban