Események, évfordulók

2018. január 1., hétfő
Fáklyás felvonulás és ökumenikus imádság a béke világnapján Budapesten

2018. január 1-jén, hétfőn 17 órától Budapesten fáklyás felvonulást és ökumenikus imádságot szerveznek a béke világnapján "Tegyük Budapestet a béke műhelyévé" mottóval. Az esemény szervezője: a Sant’Egidio közösség és a Fiatalok a Békéért mozgalom. A találkozó időpontja és helyszíne: 17 órakor a Szabadság-híd pesti hídfője, az alsó rakpart, Boldog Salkaházi Sára emléktáblája alatt. Program: Csatlakozás Ferenc pápa erre a napra közzétett felhívásához: bevándorlók és menekültek: férfiak és nők, akik a békét keresik, felvonulás fáklyákkal és a háborútól szenvedő országok neveivel. 18 órakor Ökumenikus imádság az Egyetemi templomban (Kisboldogasszony-templom - Budapest V., Papnövelde u. 5-7.). Vezeti és szentbeszédet mond: Bíró László tábori püspök.

2018. január 1., hétfő
Fáklyás felvonulás és ökumenikus imádság a béke világnapján Budapesten