Események, évfordulók

2018. május 6., vasárnap
Horvát nemzetiségű hívek zarándoklata a győri Könnyező Szűzanyához

A Győri Egyházmegye az idei esztendőben is megszervezi a horvát nemzetiségű hívek zarándoklatát a győri Könnyező Szűzanyához. A 2018-as zarándoklat mottója: „Helyezzük családjainkat Isten kezébe!”

A zarándoklatra május 6-án, vasárnap kerül sor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A 10 órakor kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Ägidius J. Zsifkovics kismartoni püspök lesz. A szentmisén énekével közreműködik a gradistyei horvátság által lakott települések híveinek közel 150 fős Pax et bonum kórusa. A zarándoklat a 14 órakor Mária-köszöntővel zárul Mogyorósi Márk Ányos OSB főszervező vezetésével. A Győri Egyházmegye szeretettel hívja és várja a horvát családokat!

2018. május 6., vasárnap
Horvát nemzetiségű hívek zarándoklata a győri Könnyező Szűzanyához