Események, évfordulók

2018. május 19., szombat
Missziós nap Mohácson

2018. május 19-én, szombaton 10 és 19 óra között Mohácson, több helyszínen: Sokac Rév; Nepomuki Szent János-szobor és Milleniumi Emlékmű (7700 Mohács, Széchenyi tér); Belvárosi templom (7700 Mohács, Szent Mihály tér 8.) missziós napot tartanak.

A missziós nap programja:

A mohácsi missziós nap kapcsolódik a város „Szomszéd ünnepéhez”. A Sokac Révnél 10-15 óra között bemutatkoznak a helyi közösségek, a gyermekek kézműves foglalkozásokon vehetnek részt, a felnőtteket a kerekasztal-beszélgetéseken, az imasátorban, és a Meghallgat-lak sátorban várják, valamint jelen lesz a Karitász is, akik adományokat gyűjtenek.

13-13.15 óra között a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola diákjainak színdarabja, majd 13.30-13.45 között a mohácsi Park utcai Katolikus Általános Iskola Kicsinyek Kórusának bemutatója lesz a Sokac Rév színpadán.

14-15.30 között kisvonattal mohácsi templomkörúton vehetnek részt az érdeklődők.

15.30-kor Udvardy György pécsi megyéspüspök köszöntőt tart a Nepomuki Szent János szobornál a mohácsi Széchenyi téren.

16-17 óra között Iváncsits Tamás és Barátai koncertje a Milleniumi Emlékműnél.

18 órától szentmisét mutatnak be a mohácsi Belvárosi-templomban.

19 órától Kellermayer Miklós egyetemi tanár, emeritus professzor előadása lesz a Belvárosi-templomban.

2018. május 19., szombat
Missziós nap Mohácson