2016. szeptember 30., péntek

Az előző évekhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül október hónapban a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat. A rendezvénnyel, amelynek idei mottója a „Szent Márton követői napjainkban” a Püspöki Konferencia a tours-i püspök és mai követői felé szeretné fordítani a figyelmet. Ehhez kapcsolódóan az egyházmegyék szervezésében sokféle eseménybe kapcsolódhatnak be az érdeklődők, amelyekről egyházmegyénkénti bontásban az alábbiakban tájékozódhatnak. A programokat folyamatosan frissítjük.

2016. szeptember 27., kedd

A 72 óra kompromisszum nélkül szociális, önkéntes akciót a három történelmi keresztény egyház szervezi. Az esemény kilencedik éve hívja Magyarország fiatalságát közös összefogásra, hogy együtt tegyünk másokért, környezetünkért. A projekt honlapja új arculattal várja augusztus elsejétől az ország minden pontjáról az önkéntes fiatalok regisztrációját. Idén a rendezvény fővédnöke Bocskor Bíborka, a Magashegyi Underground énekesnője, akinek az önkéntes munka életének része, így szívesen állt az akció mellé.

2016. szeptember 22., csütörtök

2016. szeptember 21-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei a Déli Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatalában.

2016. szeptember 17., szombat

Gazdag programkínálattal várja az érdeklődőket az idén immár tizedik alkalommal megrendezett Ars Sacra Fesztivál, melynek ünnepélyes megnyitója a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében volt szeptember 16-án.

2016. szeptember 17., szombat

Szeptember 16-án délután hivatalosan is megnyílt az egyház szociális, karitatív tevékenységének országos seregszemléje, a Kattárs. Budapesten, a Március 15. téren Erdő Péter bíboros, Veres András püspök, Tarlós István főpolgármester és Soltész Miklós államtitkár köszöntötték a megjelenteket.

pontBefejeződött a püspöki konferencia őszi ülése (2016. szeptember 8.)
pontFerenc pápa első alkalommal írt üzenetet a teremtéssel való törődés világnapjára (2016. szeptember 2.)
pontKözlemény - 20 millió forint gyorssegély az Olasz Püspöki Konferencia részére a rászorulók megsegítésére (2016. augusztus 24.)
pontSzent Imre-ösztöndíj 2016 (2016. augusztus 24.)
pontElindult a Karitász iskolakezdési akciója! (2016. augusztus 23.)
pontKeresztény komolyságot, bölcsességet és Mária-tiszteletet tanulhatunk Szent Istvántól (2016. augusztus 20.)
pontÁtadták az állami kitüntetéseket augusztus 20. alkalmából (2016. augusztus 19.)
pontAugusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük (2016. augusztus 11.)
pontFotópályázat „Szegénység (h)arcai” címmel. (2016. augusztus 9.)
pontCsászár István a Szombathelyi Egyházmegye kormányzója (2016. augusztus 3.)
Nagymaros, 2016

Jaj, neked, Korozain! Jaj, neked, Betszaida!

Szent Jeromos

Jeromos 345-ben született a dalmáciai Stridonban. Jómódú keresztény szülei Rómába küldték tanulni. Ott ke rész telkede tt meg. Egy ideig Trierben, majd Aquileában tartózkodott, azután Keletre ment. Majd két évig Aleppo közelében szerzetesek között lakott. Itt kezdte tanulni a héber és a görög nyelvet. Pappá szenteltette magát és egy ideig Rómában Damazusz pápa titkára volt. 385-ben elhagyta Rómát és Betlehemben telepedett meg. Itt egy férfi kolostort és három női kolostort irányított. Legfőbb tevékenysége azonban a Szentírás latinra való lefordítása volt (Vulgata). Számos bibliamagyarázatot is írt. Heves természet, nagy tudásszomj és a Krisztus és az Egyház iránti szeretet voltak jellemző tulajdonságai. Levelei és vitairatai jelentős dokumentumai e korszak történetének. Meghalt 420. szeptember 30-án.