2017. április 26., szerda

Szent László király trónra lépésének 940., szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékévben csatlakozva az állami eseményekhez, az egyházmegyék különböző rendezvényekkel kapcsolódnak be a programsorozatba, amelyekről az alábbi összefoglalóban tájékozódhatnak.

2017. április 14., péntek

Húsvétkor Krisztus feltámadását ünnepli a keresztény világ.

2017. április 11., kedd

Nagyszombaton az Egyház Krisztus szenvedéséről és haláláról elmélkedik a szentsír előtt időzve. Az esti vigília-szertartással veszi kezdetét a Katolikus Egyház legfontosabb ünnepe, a húsvét, amely a kereszténység legnagyobb örömhírét hirdeti: Jézus Krisztus feltámadt a halálból és mindenkit meghív az örök életre.

2017. április 11., kedd

Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, megkínzásának, halálának és temetésének napja. Ezen a napon nincs szentmise. Arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be véres áldozatát a kereszt oltárán.

2017. április 11., kedd

Délelőtt olajszentelési misét tartanak a püspöki székesegyházakban. A püspök együtt misézik az egyházmegye papjaival, megszenteli a keresztelendők és a betegek olaját, valamint a krizmát. A papság ilyenkor megújítja szenteléskor tett ígéreteit. Este minden templomban szentmisével emlékeznek az Utolsó Vacsorára, az Oltáriszentség alapítására.

pontJó helyre kerül! – Személyi jövedelemadó 1% felajánlás (2017. április 10.)
pontHúsvéti szentmisék az érseki és püspöki székhelyeken 2017-ben (frissítve) (2017. április 7.)
pontFerenc pápa üzenete a 32. ifjúsági világnapra (2017. április 7.)
pontVirágvasárnap a Nagyhét ünnepélyes megnyitása (2017. április 7.)
pontGyűjtés a Szentföld javára (2017. március 30.)
pontPro Ecclesia Hungariae-díjban részesült Csókay Károly SJ (2017. március 30.)
pontVarga Lászlót kaposvári püspökké nevezte ki Ferenc pápa (2017. március 25.)
pontEgyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából (2017. március 14.)
pontBefejeződött a püspöki konferencia tavaszi ülése (2017. március 9.)
pontHamvazószerdával kezdődik a nagyböjti készület húsvétra (2017. február 28.)
Én vagyok, ne féljetek!
  Jn 6,16-21

Sziénai Szent Katalin egyháztanító, Európa társvédőszentje

1347. március 25-én született mint anyjának 25. gyermeke. Hét éves korában szüzességi fogadalmat tett. nyolc éves korában kapta első látomását.

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum