2016. július 16., szombat

Július 16-án a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban beiktatták a Győri Egyházmegye új főpásztorát, Veres Andrást, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét, akit Ferenc pápa a szombathelyi püspöki székből helyezett át a Győri Egyházmegye élére.

2016. július 15., péntek

Pintér Gábort, a Belarusz Köztársáság kinevezett apostoli nunciusát július 15-én szentelték püspökké Vácott. A főszentelő Pietro Parolin bíboros államtitkár, a társszentelők Erdő Péter bíboros és Beer Miklós megyéspüspök voltak.

2016. július 11., hétfő

2016. július 11-én Takács Nándor nyugalmazott székesfehérvári megyéspüspök életének 89., papságának 65., püspökségének 29. évében hosszú betegség után, szentségekkel ellátva elhunyt.

2016. július 10., vasárnap

Veres András, a Szombathelyi Egyházmegye Győrbe távozó főpásztora július 10-én, a Szent Márton-emlékév csúcseseményét jelentő találkozón a szombathelyi székesegyházban bemutatott vasárnapi gitáros ifjúsági misén búcsúzott el egyházmegyéje híveitől, valamint Vas és Zala megye közéleti vezetőitől.

2016. július 9., szombat

Több ezren vettek részt július 9-én a szombathelyi Emlékmű-dombon a Szent Márton Találkozó nyitó szentmiséjén, amelyet Dominik Duka bíboros, prágai érsek, Ferenc pápa személyes küldötte mutatott be. A kétnapos találkozó a jubileumi Szent Márton-év csúcsrendezvénye.

pontIntegráció, párbeszéd, alkotás – az európai püspöki konferenciák titkárainak 44. találkozója (2016. július 4.)
pontPéterfillérek gyűjtése (2016. július 1.)
pontA Balaton északi és déli partjának nyári miserendje 2016 (2016. június 14.)
pontPap-és diakónusszentelések 2016-ban (2016. június 8.)
pontA katolikus, református és evangélikus püspökök találkozója (2016. június 2.)
pontBefejeződött a püspöki konferencia nyári ülése (2016. június 2.)
pontPro Ecclesia Hungariae-díjban részesült Bajzák Erzsébet M. Eszter nővér (2016. május 31.)
pontPro Paedagogia Christiana-díjban részesült Görbe László piarista szerzetes (2016. május 31.)
pontInterjú Erdő Péter bíborossal a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus előkészületeiről (2016. május 29.)
pontLondonban találkoztak a CCEE és a CEC vezetői (2016. május 25.)
Az Emberfia azért jött, hogy ő szolgáljon másoknak, és odaadja életét váltságul mindenkiért.

2016. szeptember 24., szombat
Taizéi ifjúsági találkozó Pannonhalmán

Szent Jakab apostol

Jakab, János apostol bátyja, Zebedeus és Szalome fia. Öccsével együtt heves természetű volt (Lk 9, 52), s ezért Jézus a "mennydörgés fiainak" (Mt 3, 17) nevezte őket. Ott voltak a táborhegyi színeváltozáskor és a Getszemáni kertben nagycsütörtök estéjén. Jakabot I. Heródes Agrippa végeztette ki karddal 44-ben. Ereklyéi átkerültek Spanyolországba, Santiago de Compostellába. Ez a hely már a középkorban látogatott búcsújáróhely volt.