2016. május 29., vasárnap

A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust előkészítő látogatásra érkezett május 25. és 28. között Budapestre Piero Marini érsek, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok Pápai Bizottságának elnöke. A világesemény előkészítési folyamatáról Erdő Péter bíborost kérdeztük.

2016. május 25., szerda

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) elnökei és főtitkárai május 24-én Londonban találkoztak, hogy tárgyaljanak a mindkét szervezetet érintő kérdésekről és a közeljövőben megvalósuló közös kezdeményezésekről.

2016. május 25., szerda

A nagyváradi megyéspüspök és a nagyváradi székeskáptalan, valamint az egyházmegye papsága szomorú szívvel tudatja, hogy Tempfli József nyugalmazott nagyváradi római katolikus megyéspüspök életének 86., papságának 54., püspökségének 27. évében hosszú betegség után, május 25-én elhunyt.

2016. május 23., hétfő

Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere május 23-án sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az MKPK által összegyűjtött nyolcvanötmillió forintos adományt a magyar kormány százhúszmillió forinttal egészíti ki.

2016. május 21., szombat

A Szentatya, Ferenc pápa Dominik Duka OP bíborost, prágai érseket nevezte ki különleges küldöttévé a Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából július 9-én Szombathelyen tartandó ünnepi szentmisére.

pontVeres András a Győri Egyházmegye új megyéspüspöke (2016. május 17.)
pontPintér Gábort Apostoli Nunciussá nevezte ki Ferenc pápa (2016. május 13.)
pontPünkösd a húsvét és a húsvéti idő megkoronázása (2016. május 12.)
pontMegnyílt a XXIV. Szent István Könyvhét (2016. május 10.)
pontFerenc pápa levele Erdő Péter bíboroshoz a Pápai Magyar Intézet alapításának 75. évfordulójára (2016. május 9.)
pontErdő Péterrel és a CCEE elnökségével találkozott Ferenc pápa (2016. május 4.)
pontSzeretettel a szeretetért! (2016. május 3.)
pontPro Ecclesia Hungariae-díjban részesült Skerl Alfonz atya (2016. április 29.)
pontPápai üzenet a tömegtájékoztatás 50. világnapjára (2016. április 28.)
pontFerenc pápa üzenete a hivatások 53. világnapjára (2016. április 14.)

Ti adjatok nekik enni!
  Lk 9,11b-17

2016. május 27. és 29., péntek-vasárnap
Kapcsolatok, környezettudatosság és társadalmi felelősség – konferencia Budapesten