Ferences Mária Misszionárius Nõvérek
"Menjetek el az egész világra...
és tegyetek tanítvánnyá minden népet" Mt 28,19

Hélene de Chapotin - Boldog Marie de la Passion, 11 Indiában töltött év missziós tapasztalatával a háta mögött 1877-ben küldetést kap a Ferences Mária Misszionárius Nõvérek Társulatának megalapítására. Egész életét a Krisztussal való mély egyesülés és az Egyházzal való nagyon mély együttérzés hatja át, az Egyetemes felé való teljes nyitottságával, és szociális érzékenységével mélyen gyökerezve az Isteni Ige szemlélésében és az Oltári Szentség imádásában.

Krisztus hívására a Ferences Mária Misszionárius Nõvérek, Marie de la Passion nyomdokain járva, nemzetközi testvéri közösségekben ma is az egyetemes missziónak szentelik magukat:
"A Szentlélek hívására átlépjük a határokat, és készek vagyunk elmenni bárhová a világban, hogy terjesszük az Evangélium Örömhírét - Isten szeretetét minden ember iránt."

A misszionárius élet az Eucharisztiában gyökerezik azáltal, hogy Krisztussal mi is teljesen az Egyházért és a lelkek megmentéséért ajánljuk fel életünket:
"Társulatunk elsõ misszionáriusa - mondja Marie de la Passion - az imádásra kitett Jézus Krisztus."
A szentségimádás missziónk kiapadhatatlan forrása és csúcspontja.

Életünk sugalmazója, Szűz Mária, aki a Lélekre hallgatva befogadja Isten Igéjét.

A Ferences Mária Misszionárius Nõvérek, Assisi Szent Ferenc szellemében Evangéliumi egyszerűségben élnek.

Tevékenységeink hivatásunk és képességeink szerint különbözõek.
Saját országunkat elhagyva vagy ott maradva válaszolunk az Egyház és a változó világ kihívásaira.

Magyarországon több mint 100 éve vagyunk jelen. Napjainkban Budapesten és Szentendrén magyar, lengyel, szlovén, indiai és francia tagú nemzetközi közösségben élünk.

Életünk és missziónk középpontja a mindennapi imádság, innen merítünk erõt a szolgálathoz: a kórházi betegápoláshoz és lelki gondozáshoz, karitatív és hitoktatói tevékenységünkhöz, idõs nõvéreink ápolásához, akik missziójukat csöndes áldozattal és imával folytatják. Budapesti házunk missziója a Templomunk éltetése és különbözõ imacsoportok befogadása.

Kapcsolat :
Ha többet szeretnének tudni: fmm.org

Ha üzenetet szeretnének hagyni:
Laetitia
Laetitia novér
laetitia.fmm@freemail.hu

Cím:
2000 Szentendre, Mathiász u. 2.
Tel/Fax.: (36-26)-300-459

Cím:
1146 Budapest, Hermina út 19.
Tel.: (36-1) 363-1503,