1964

március  Tomek Vince, a piarista rend egyetemes főnöke, a Sík Sándor halálával megüresedett magyarországi tartományfőnöki tisztségre Albert Istvánt nevezi ki.
június 10.  Megalakul az Országos Liturgikus Tanács.
szeptember 15.  Agostino Casaroli, a Rendkívüli Egyházi Ügyek Kongregációjának titkárhelyettese és Prantner József, az Állami Egyházügyi Hivatal elnöke aláírja a Magyar Katolikus Egyház és a magyar állam közötti egyes jogi és ténybeli kérdéseket rendező részleges megállapodást a hozzákapcsolt jegyzőkönyvvel együtt. Ennek értelmében VI. Pál pápa
kalocsai érsekké nevezi ki Hamvas Endre csanádi püspököt;
Brezanóczy Pál egri apostoli kormányzót rotariai c.püspökké nevezi ki;
csanádi apostoli kormányzóvá és tagaratai c.püspökké nevezi ki Ijjas Józsefet;
Cserháti Józsefet pécsi apostoli kormányzóvá és melzi c. püspökké nevezi ki;
győri segédpüspökké nevezi ki Bánk Józsefet;
megerősíti szombathelyi segédpüspöki kinevezésében Winkler Józsefet.
szeptember 16.  Az Osservatore Romano közzéteszi a Magyar Katolikus Egyház és a Magyar Népköztársaság között az előző napon Budapesten aláírt megállapodást.
november 14.  A II. Vatikáni Zsinaton jelen lévő magyar püspököket kihallgatáson fogadja VI. Pál pápa.
december 8.  Tiltott ifjúsági szervezkedés vádjával letartóztatnak hat jezsuita atyát és hét ifjúsági lelkipásztort.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.