1986

január 30. Életének 55. évében elhunyt Bagi István esztergomi segédpüspök, a Központi Papnevelő Intézet rektora.
március 25. Öt év próbaidőre jóváhagyást nyer „A világi személyek lelkipásztori tevékenységének szabályzata”.
április 18. Életének 94. évében Rómában elhunyt Tomek Vince, aki 1947. és 1967. között volt a piarista rend generálisa.
május 14. Életének 60. évében elhunyt Fábián Árpád szombathelyi megyéspüspök.
május 26-28. Budapestre látogat Teréz anya, a Szeretet Misszionáriusainak alapítója.
június 30. Életének 77. évében elhunyt Lékai László bíboros, akit VI. Pál pápa 1976-ban nevezett ki esztergomi érsekké. A püspöki konferencia új elnöke Paskai László kalocsai koadjuktor érsek.
szeptember A papi és szerzetesi hivatások száma az 1986/87. tanév kezdetén: egyházmegyések 245, férfi szerzetes növendékek 44, a női növendékek száma 7.
november 18. Életének 88. évében elhunyt Bárdos Lajos karnagy, zenetanár és zeneszerző, a magyar egyházi zene apostola.
december 12. II. János Pál pápa kihallgatáson fogadja Miklós Imre államtitkárt, az Állami Egyházügyi Hivatal elnökét.
december 20.  Életének 59. évében elhunyt Kádár László egri érsek.

Én vagyok az élet kenyere.