Az Egyház parancsolatai

Az Egyház öt parancsolatának célja, hogy biztosítsa a hívők számára az imádságos lelkületben, a szentségi életben, s az Isten és a felebarát szeretetében való fejlődés minimumát.

A következők:

1. Vasárnap és parancsolt ünnepeken vegyél részt a szentmisén és tartózkodj a munkától és az olyan tevékenységektől, amelyek akadályozhatják e napok megszentelését;

2. bűneidet évente legalább egyszer gyónd meg;

3. az Eucharisztiát legalább húsvétkor vedd magadhoz;

4. az Egyház által meghatározott napokon tartózkodj a húseledeltől és tartsd meg a böjtöt;

5. lehetőségeid szerint segítsd az Egyházat anyagi szükségleteiben.

(Forrás: A Katolikus Egyház Katekizmusának Kompendiuma 432.;
szintén olvasható A katolikus egyház ifjúsági katekizmusa (YOUCAT) 345.pontjában is.)

Szomorkodni fogtok, de szomorúságtok örömre fordul.
  Jn 16,16-20

Szent VII. Gergely pápa

SZENT VII. GERGELY pápa, Tusciában (Toszkána) született 1028 körül, Hildebrandus néven. Atyja egyesek szerint ácsmester, más életrajzírója szerint földmíves volt. Rómában nevelkedett, előbb egy kolostorban, majd egy esperes házában, aki később VI. Gergely pápa lett.

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum