Verbita újmisésünk Kubába tart
2008. május 26. hétfő 15:24

Márfi Gyula veszprémi érsek május 24-én pappá szentelte Remigius Laka Putra indonéz születésű verbita misszióst a budatétényi plébániatemplomban.

Az újmisés szerzetes Flores szigetén végezte a filozófiai tanulmányokat, hat évvel ezelőtt érkezett Magyarországra, hogy a budapesti Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán folytassa a teológiát. Miután tavaly letette örökfogadalmát, Nemesvámoson (Veszprémi Egyházmegye) töltötte diakónusi gyakorlatának fél évét.

Remi atya igazi verbita családból származik, ezt mutatja, hogy a pappászentelésre édesanyján kívül csupa verbita rokon érkezett: nagybátyja, egyben egykori plébánosa, Alex Datoq és a szintén az Isteni Ige Társaságában szolgáló unokatestvér, Fransiskus Laka, aki Lengyelországban dolgozik misszionáriusként.

Remigius atya újmiséjét másnap, Úrnapján mutatta be a verbita Szentlélek-kápolnában. A szertartás keretében a magyar tartományfőnök, Juhos Ferenc megáldotta azt a missziós keresztet, mely elkíséri Remi atyát új missziós küldetése során Kubába, ahol immár nemcsak Indonéziát, hanem Magyarországot is képviselni fogja.