Európáért és az egyházért
2008. június 9. hétfő 13:54

XVI. Benedek pápa június 7-én az Európa Tanács mellett működő, megfigyelői státuszú szentszéki képviselet vezetőjévé nevezte ki Aldo Giordanót, aki 13 évig látta el az Európai Püspökkari Konferenciák Tanácsának (CCEE) főtitkári tisztét. Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke örömét fejezte ki, hogy eddigi munkatársa új pozíciójában is folytatni tudja az európai egyház szolgálatát.

A strasbourgi székhelyű Európa Tanács a kontinens mind a 47 demokratikus államát magába tömöríti. A Szentszék nem teljes jogú tagként, hanem megfigyelőként vesz részt az Európa Tanács munkájában, ahogy ezt más szervezetekben is, például az ENSZ-ben teszi. Aldo Giordano ez év szeptember 1-jétől fogja új feladatát ellátni.

Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke gratulált a főtitkár kinevezéséhez, és megköszönte értékes és fáradhatatlan munkáját, amellyel 13 éven keresztül szolgálta az Egyházat és Európát.

Az esztergom–budapesti érsek szerint Giordano atya továbbra is folytatni tudja e kettős szolgálatot, méghozzá egy fontos nemzetközi szervezetben. Erdő Péter rámutatott: az egyház különleges módon hozzá tud járulni, hogy földrészünkön maradéktalanul érvényesüljenek az emberi jogok, a nyitottság és a szolidaritás, és Európa újra meg- és elismerje lelki örökségét és keresztény gyökereit.

Aldo Giordano az olaszországi Cuneóban született 1954. augusztus 20-án. 1979-ben szentelték pappá, majd filozófiát és teológiát tanult, többek között a Pápai Gergely Egyetemen Rómában. Filozófiaprofesszorként az etika és a kortárs filozófia áll érdeklődése középpontjában. 1995 május 15-én választották meg a CCEE főtitkárának, majd még két alkalommal kapott újra bizalmat.