Ökumenikus szimpózium a Biblia éve jegyében
2008. június 10. kedd 12:57

A történelmi egyházak által meghirdetett Biblia évének egyik központi eseménye az Esztergomban június 23-26. között megrendezésre kerülő nemzetközi ökumenikus biblikus szimpózium. A tanácskozás célja, hogy a különböző egyházakhoz tartozók megismerjék egymás bibliaolvasási és értelmezési gyakorlatát.

A konferencia foglalkozik azzal a kérdéssel is, hogy mennyire „médiaképes” a Biblia a 21. században, sajátos nyelvezete és üzenete hogyan kommunikálható anélkül, hogy a tömegtájékoztatási eszközök sajátosságai veszélyeztetnék integritását.

A konferencián való részvétel ingyenes. A szimpózium idejére térítés ellenében étkezés és szállás – korlátozott számban – igényelhető. Az itt letölthető jelentkezési lapokat a Szent Adalbert Központ címére kell eljuttatni (2500 Esztergom, Szent István tér 10., info@szentadalbert.hu).
A rendezvény részletes programja megtekinthető a www.biblia-tarsulat.hu címen.

További információ: Kurilla Éva, Szent Adalbert Képzési Központ (06-33/41-939, 06-33/541-900) vagy Tarjányi Béla, Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat (06-1/321-5497, demtar[kukac]ella.hu).

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)