Bibliás kiállítások Veszprémben és Pápán
2008. június 23. hétfő 12:14

A tanév során nagy érdeklődés volt tapasztalható iskolai csoportok részéről a Biblia éve alkalmából az ország számos településén nyílt bibliakiállítások iránt. Remélhetőleg a nyári szünetben is sokan keresik fel az időszaki tárlatokat, hiszen olyan értékek tekinthetők meg e hónapokban, amelyek máskor általában csak kutatók számára hozzáférhetőek.

A Veszprémi Főegyházmegye területén Pápán és Veszprémben nyíltak bibliakiállítások. Az érseki székváros Gizella Királyné Múzeumában október 15-ig kedd kivételével 10-17 óra között látogatható tárlat az egyházmegyei gyűjtemény anyagából származó, bibliai személyeket ábrázoló képzőművészeti alkotások segítségével mutatja be – értő tárlatvezetés kíséretében – az Ó- és Újszövetség történetét. Az érseki könyvtár féltett kincsei, a 15-17. századból való szentírások mellett Albrecht Dürer bibliai témájú metszetsorozatai is megtekinthetők.

A pápai Fő téren lévő Somogyi József Galériában széleskörű ökumenikus összefogás eredményeként létrejött kiállítás augusztus 10-ig látogatható. A „Boldog, aki olvassa” című tárlaton a városi önkormányzat, a helyi református, katolikus, evangélikus és baptista közösségek, valamint a városi könyvtár együttműködésének eredményeképpen rendkívül gazdag anyagot láthatunk. A sok régi és új, kicsi és nagy, legkülönbözőbb nyelvű és kivitelű biblia mellett a 15-17. században készült bibliai tárgyú metszetek sokasága ragadja magával a látogatót. Nyitva tartás: kedden, szerdán és pénteken 9–12-ig és 14–17óráig, vasárnap 14–17 óráig. A hónap utolsó szombatja szünnap.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)