Lelki centrum épül Pápán
2004. október 23. szombat 13:04

300-350 fő befogadására is alkalmas szellemi és lelki centrum épül Pápán a Kilián,-Bocsor,.és Igal lakótelep szomszédságában. Nagy szüksége van erre a pápaiaknak, hisz a város mintegy 20.000 főt kitevő katolikus közösségének nincs egy olyan épülete, ahol nagyobb rendezvényeket tudnának tartani.

Az ünnepélyes alapkőletétel 2003. októberében volt, az épület alapkövét megáldotta Márfi Gyula veszprémi érsek. A nagy esemény évfordulójára szerkezetkész állapotba sikerült hozni az épületegyüttest, s a nagylelkű adakozóknak köszönhetően az ólomüveg ablakok is helyükre kerülhettek.

Egy templom életében az egyik legfontosabb esemény a harang megáldása – mondta az érsek, amikor 17-én hálaadó ünnepi szentmise keretében megszentelte a két  harangot.

Mérföldkőhöz érkezett tehát a Szent József kápolna és Közösségi Ház építése, de sajnos anyagi forrás hiányában szünetelni fog az építkezés. Ezért várja a közösség a jólelkű adományozók segítségét, hisz egy lakótelepekkel övezett templomra nagyon nagy szüksége lenne az itt élőknek. Alapítványt hoztak létre, így a befizetések után adókedvezmény is igénybevehető.
(Buzásné Patyi Judit / http://uj.katolikus.hu )