Titkárok találkozója
2008. július 1. kedd 12:52

Az Európai Püspöki Konferenciák főtitkárainak, titkárainak ez évi találkozóját a spanyolországi Covadongában tartották június 26-30. között. Az eseményen magyar részről a közelmúltban nagybecskereki püspökké kinevezett, s ezért az MKPK titkári tisztségéről leköszönő Német László, és a testület új titkára, Mohos Gábor atya vett részt.

A titkárok tájékoztatták egymást a helyi egyházak aktuális helyzetéről, kezdeményezéseikről, a szekularizáció kihívásaira adott válaszokról. A beszámolókból ismét kirajzolódott, hogy az európai országokban a katolikusok számos hasonló problémával szembesülnek, de az is, hogy a régióknak sajátos nehézségei is vannak. A résztvevők meggyőződése, hogy a Katolikus Egyház hitéből fakadó értékek, a helyi katolikus közösségek lelkipásztori, oktatási, karitatív és szociális szolgálata az egész európai társadalmat gazdagítják.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)