Erdő Péter bíboros tagja lett a püspöki szinódusnak
2008. szeptember 8. hétfő 10:06

XVI. Benedek pápa Erdő Péter bíborost, az MKPK elnökét kinevezte a XII. Püspöki Szinódus tagjává, a magyar püspöki kar választott küldötte pedig Udvardy György segédpüspök lett. Az októberi szinódus témája „Isten igéje az Egyház életében és küldetésében”.

A Püspöki Szinódus XII. általános ülése október 5-től 26-ig zajlik a Vatikánban.

Az ülés egyik legfontosabb törekvése, hogy az emberek jobban megismerjék és megszeressék Isten igéjét. Ezen kívül célul tűzték ki, hogy rámutassanak az ige és az Eucharisztia egységére. A szinódus ökumenikus jelentősége pedig abban áll, hogy a Bibliával mint a felekezetek közti párbeszéd és a más vallásokkal folytatott párbeszéd alapvető eszközével is foglalkozik. Tágabb értelemben a Szentírás a nyugati népek kultúrájában egyfajta törvénykönyvet, a közös alapot jelenti a hiteles humanizmus kereséséhez és építéséhez.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye/Magyar Kurír