A nap megszenteléséhez
2008. október 15. szerda 15:45

Egykötetes zsolozsmáskönyvet jelentetett meg a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Liturgikus Bizottsága a Szent István Társulat gondozásában. Az újabb szentek zsolozsmájával bővített kiadás segítséget kíván nyújtani a híveknek, hogy bekapcsolódjanak az Egyház hivatalos imádságába.

Az imaórák liturgiájával az Egyház Jézus Krisztus szüntelen imádkozásról szóló parancsát teljesíti és a Mennyei Atyát dicséri. A II. Vatikáni Zsinat a nap megszentelésének ezt a szép hagyományát megőrizte, ugyanakkor a mai életkörülményekhez alakította, ezért az Istentiszteleti Kongregáció újjáalkotta a Liturgia Horarumot, amely 1971-ben VI. Pál pápa jóváhagyásával jelent meg. A latin nyelvű mintakiadás magyar változata csak a rendszerváltozás után látott napvilágot.

A 2008-as, harmadik kiadású zsolozsmáskönyv abban különbözik elődeitől, hogy a legújabb szentek zsolozsmáját is tartalmazza, köztük számos magyar kanonizáltét. Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóról január 22-én emlékezünk meg, Boldog Salkaházi Sáráról május 11-én, Boldog Apor Vilmost május 23-án ünnepeljük, Boldog Romzsa Tódorra pedig október 31-én emlékezik a magyar egyház.

A zsolozsmáskönyv helyes használatát segítik a kötet elején található szentszéki dokumentumok, amelyek az imaórák liturgiájának jelentőségét, a zsolozsma felépítését, annak a liturgikus évben betöltött szerepét és a közös imádkozás módját taglalják.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)