Közép- és Kelet-Európa püspökei Zágrábban tanácskoztak
2009. február 11. szerda 16:08

A közép- és kelet-európai egyház küldetése húsz évvel a kommunista rezsim bukása után címmel rendeztek konferenciát Zágrábban február 10-én a térség bíborosai és püspöki konferenciáinak elnökei részvételével. A rendezvény bevezető előadását Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke tartotta.

A konferencián jelen volt – többek között – Audrys Juozas Bačkis bíboros, vilniusi érsek, Stanislaw Dziwisz bíboros, krakkói érsek, Angelo Scola bíboros, velencei pátriárka, valamint Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Litvánia, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna püspöki konferenciáinak képviselői. A közép- és kelet-európai főpásztorok a találkozó végén a szentmisét mutattak be Boldog Alojzije Stepinac emlékére a zágrábi székesegyházban.

A tanácskozásról Erdő Péter bíboros Zimányi Ágnesnek, a Magyar Katolikus Rádió munkatársának nyilatkozott. Az interjú meghallgatható február 14-én 13.34-kor a Hit és értelem – teológia és lelkiség című műsorban, illetve olvasható a Magyar Kurír honlapján.