Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2009. február 20. péntek 10:00

Február utolsó vasárnapján – idén 22-én – Magyarország összes katolikus templomában a katolikus iskolák javára gyűjtenek. Az országos adakozás komoly segítséget jelent az anyagilag nehéz helyzetben lévő 182 oktatási-nevelési intézmény 332 tagintézményének, amelyek feladata a műveltség megalapozása mellett a személyiség kibontakoztatása és a keresztény értékrend megismertetése.

A teljes magyar közoktatáson belül a katolikus intézmények aránya csaknem 4 százalék. Ebben a tanévben 73 óvodát, 106 általános iskolát, 57 gimnáziumot, 14 szakiskolát, 17 szakközépiskolát, 51 diákotthont és 14 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn a 14 egyházmegye, 25 szerzetesrend és három felsőoktatási intézmény.

A katolikus oktatási rendszer több intézménye nyújt speciális képzést: mintegy 60 iskolában foglalkoznak 1474 sajátos nevelési igényű tanulóval, integrált nevelés és oktatás pedig 88 helyen folyik. A katolikus intézményekben az országos átlagnál 30 százalékkal magasabb (48%) a nagycsaládból származó vagy szociálisan rászoruló gyermek.

A katolikus oktatásban részesülők együttes létszáma 66 502 fő, a pedagógusok száma 5871, közülük 220 a szerzetes, illetve paptanár.

Fotó:pannoniasacra.hu