Hamarosan indul az MKPK új, 2005. évi kommunikációs programja
2004. november 29. hétfő 15:01

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2005. évi kommunikációs programját december 2-án sajtókonferencia keretében mutatja be Veres András püspök, az MKPK titkára.

Immár hagyomány, hogy a Katolikus Egyház minden évben egy-egy konkrét, a társadalom számára fontos keresztény értékre összpontosító üzenettel lép a nyilvánosság elé. Az üzenetet óriásplakátokkal, közterületen, sajtóban és intézményekben elhelyezett hirdetményekkel, rádió- és tévéspottal népszerűsítik. A kommunikációs program témájáról konferenciákat szerveznek, valamint didaktikai anyagok készülnek iskolák, hittancsoportok és plébániai közösségek részére.

A kommunikációs programok célja, hogy tájékoztassák a társadalmat a Katolikus Egyház tevékenységéről, és párbeszédet kezdeményezzenek az egyházhoz kevésbé kötődő, jó akaratú emberekkel.

2001 – Ezer éve velünk és értünk a Magyar Katolikus Egyház
(a társadalom szolgálatában)