Szendi József érsek vasmiséje Veszprémben
2009. november 11. szerda 17:22

November 10-én délelőtt mutatta be Szendi József nyugalmazott veszprémi érsek hálaadó szentmiséjét, melyen pappá szentelésének 65. évfordulóján a paptestvérekkel együtt adott hálát Istennek a papi hivatás és a szolgálat hosszú ideje alatt kapott kegyelmekért a Szent Mihály-székesegyházban.

Szentbeszédében Szendi érsek a papi hivatásról szólt. Kiemelte, hogy a pap örök pecsétet kapott Istentől, amely élete legfőbb ajándéka.

A szentmisén jelen volt Paskai László bíboros, nyugalmazott esztergom-budapesti érsek, Takács Nándor nyugalmazott székesfehérvári megyéspüspök, Márfi Gyula veszprémi érsek vezetésével a Veszprémi Főegyházmegye papsága, valamint számos áldozópap és szerzetes a magyarországi egyházmegyékből és szerzetesrendekből.

Szendi érsek legközelebb Székesfehérváron mutat be hálaadó szentmisét pappászentelésének 65. évfordulója alkalmából november 28-án, szombaton délelőtt 10 órakor a bazilikában, Veszprém város hívei számára pedig december 27-én, Szent Család vasárnapján tart szentmisét a Szent-Mihály székesegyházban.

További képek a Veszprémi Főegyházmegye honlapján találhatók.

Szöveg és kép: Gere Dávid Márk SMC