Magyar püspökök Romániában
2009. november 24. kedd 15:26

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa Erdő Péter bíboros vezetésével november 23. és 25. között Romániába látogat Petru Gherghel iasi-i megyéspüspök meghívására. A magyar főpásztorok a Ioan Robu bukaresti érsek vezette Romániai Katolikus Püspöki Konferencia képviselőivel folytatnak megbeszélést.

A találkozón szó esik a katolikus egyház helyzetéről a két országban, és a két konferencia képviselői a hívek anyanyelven történő lelkipásztori ellátásáról is megbeszélést folytatnak. A iasi-i székesegyházban november 23-án, hétfő este szentmisével kezdődött a püspökkari találkozó programja. Az időjárási viszonyok miatt a magyar delegáció csak késve érkezett meg a tárgyalások helyszínére, ám a szertartáson Jakubinyi György gyulafehérvári érsek személyében magyar főpásztor is jelen volt.

Az MKPK az utóbbi években szorosabbra fűzte kapcsolatát a környező államok püspöki konferenciáival, a Romániai  Katolikus Püspöki Konferenciával is évről évre találkoznak. Tavaly szeptemberben a romániai püspöki kar delegációja járt Budapesten Ioan Robu bukaresti érsek vezetésével.