Városi keresztutak
2010. március 26. péntek 13:56

Városi keresztutat szerveznek Szegeden, Egerben, Budapesten és Székesfehérváron is.

Szegeden a Katolikus Egyetemi Lelkészség szervezésében rendezik meg hetedik alkalommal a városi keresztutat. Március 26-án 19 órakor indul a köztereket érintő menet a Dóm térről. A feltámadás stációjával is kiegészített keresztút minden egyes állomásán más-más ifjúsági közösség.

Ternyák Csaba egri érsek részvételével kerül sor Egerben a hagyományos Eged-hegyi keresztútra a Főegyházmegyei Ifjúsági Iroda szervezésében. A menet március 27-én 13 órakor indul a Dobó téri minorita templom elől. A keresztutat járók a menetben felváltva viszik a keresztet.

A Regnum Christi közösség a budapesti Andrássy úton tart keresztutat ugyancsak március 27-én 15 órától. Az Oktogonnál várják a résztvevőket 14.45-re. A keresztutat követően szabadtéri szentmise lesz a Hősök terén.

Másnap, március 28-án, virágvasárnap Székesfehérváron rendezik meg a családok keresztútját, Spányi Antal megyéspüspök részvételével. A menet a maroshegyi plébánia mellől indul 15 órától, és a sóstói tanösvényen halad. A stációkat gyermekszereplők elevenítik meg, az elmélkedéseket a stációknál a családok tartják. A zenés imádságokat a Filótea együttes fiataljai éneklik.

MKPK Sajtószolgálat/Magyar Kurír