Bizalom az irgalmas Istenben – II. országos konferencia az Isteni Irgalmasságról
2010. április 30. péntek 12:30

Az Isteni Irgalmasság ünnepéhez kapcsolódóan május 1-jén immár második alkalommal rendezik meg a „Bizalom az irgalmas Istenben” című országos konferenciát a Budai Ciszterci Szent Imre-templomban.

Isten szolgája II. János Pál pápa életével, pápai szolgálatával és halálával új erővel hirdette meg az irgalmasság üzenetét. Ezt a hívást követve Christoph Schönborn bíboros kezdeményezésére világkongresszusok és konferenciák sorozata ünnepli és hirdeti Isten irgalmasságát. Az első világkongresszus színhelye Róma volt 2008. április 2. és 6. között. A II. világkongresszust 2011. április 27. és május 1. között rendezik meg Krakkóban. A két világkonferencia közötti időben kontinensenként és országonként rendeznek konferenciákat. Hazánkban először 2009. április 18-án rendezték meg a konferenciát.

Az idei konferencia mottója: „A kicsik irgalomból irgalomra lelnek” (Bölcs 6,6). A nap során a családról, a munkáról és munkanélküliségről, a kicsinyekről és peremre szorultakról beszélnek majd az előadók: Erdő Péter bíboros, Beer Miklós váci püspök, Patrice Chocholski, a világkongresszusok főtitkára, valamint Futó Károly atya.

A záró szentmisét Erdő Péter bíboros és Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius vezetésével mutatják be.

A konferencia fővédnöke Erdő Péter bíboros. A nap házi gazdája Brückner Ákos Előd OCist plébános. A szervezőbizottság Katona István egri segédpüspök irányítása alatt készítette elő a konferenciát.

A konferencián jelen lesz Szent Fausztina ereklyéje, amely az első konferencia alkalmából érkezett Krakkóból, és azóta őrzési helye a budapesti Kékgolyó utcai Onkológia Intézet Irgalmas Jézus-kápolnája.

2010. április 30-án, pénteken 15.00 órakor szentmise és az irgalmasság rózsafüzér után gyalogos zarándoklattal  hozza át a Krisztinavárosi Havas Boldogasszony Plébánia Szent Mónika imaközössége az ereklyét az Alkotás út, BAH csomópont, Villányi út útvonalon a Budai Szent Imre-templomba (Budapest XI. Villányi út 25.), ahol az esti 6 órás szentmisén várják a plébánia hívei.

2010. május 2-án, vasárnap reggel a 9 órás szentmise után indulnak a Szent Imre Plébánia hívei gyalogosan a Villányi út, BAH csomópont, Alkotás út útvonalon viszik vissza az ereklyét az Onkológiai Intézet Irgalmas Jézus-kápolnájába.

A konferencia részletes programja itt olvasható.

További információ a konferencia honlapján www.irgalmasjezus.hu található.