Új központot nyitott a Karitász Devecserben
2010. november 16. kedd 14:46

A vörösiszap-katasztrófa első heteiben a devecseri plébánián kezdte el a károsultak megsegítését a Katolikus Karitász országos központja a Veszprémi Főegyházmegyei Karitász munkatársaival, valamint a helybeli és az ország különböző részeiből érkező önkéntesek részvételével. A feladat nagysága és a lelkipásztori munka zavartalan biztosítása érdekében szükségessé vált egy önálló bázis kialakítása.

Az adományok fogadása, koordinálása, az önkéntesek irányítása, valamint a károsultak támogatása már az új telephelyen történik.

Elérhetősége:
cím: Devecser, Kossuth utca 2.
e-mail cím: karitaszdevecser@invitel.hu
telefon: 06-88-224-911, ahol a Katolikus Karitász munkatársai fogadják a hívásokat
bankszámlaszám: 12011148-00124534-00800007 Raiffeisen Bank
honlap: www.karitasz.hu

A Katolikus Karitász a Civil Humanitárius Központ tagjaként működik a többi segélyszervezettel összehangolva a helyszínen végzi munkáját.

2010. november 16.

Katolikus Karitász – www.karitasz.hu