Megújult a Magyar Kurír
2010. december 1. szerda 16:00

December 1-jétől megújult formában: új színvilággal, új rovatszerkezettel fogadja a látogatókat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia félhivatalos hírportálja, a Magyar Kurír. Közép-Európa legrégibb katolikus hírügynöksége az egyházi év indulásához, az advent kezdetéhez időzítette újjászületését.

Az internetes formában öt éve működő napilap a hazai és az egyetemes egyház életéről szolgáltat híreket, információkat. Az eddigi írott beszámolók mellett – a legújabb kívánalmaknak megfelelően – video- és hangtárral bővült a honlap kínálata.

A korábbiakkal ellentétben a címlapon is rovatok segítik az eligazodást a hírtengerben. A Vatikán rovatban továbbra is a Szentatyával kapcsolatos hírek szerepelnek, illetve a Vatikánban zajló eseményekről számolnak be itt. A Hazai rovatban az egyházmegyék, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Katolikus Egyház központi intézményeinek híreit, valamint országos katolikus rendezvények beharangozóit és az azokról szóló tudósításokat találhatják meg az olvasók.

A Kitekintő rovatban kapnak helyet a világegyház és a határon túli magyar katolikus közösségek hírei. A Nézőpont rovatban háttérelemzéseket, beszélgetéseket, véleményeket olvashatnak a mélyebb összefüggésekre kíváncsiak. A Kultúra rovat a művészet, a zene és a képzőművészet eseményeiből ad ízelítőt, különös tekintettel az egyházművészetre, illetve a katolikus kultúra kérdéseire. Az ökumené, az ifjúság, a család témájában éppúgy külön címkét kapott, mint a lelkiségi mozgalmak hírei vagy az ezotéria keresztény megközelítésével kapcsolatos írások.

A megújult honlapot itt tekintheti meg.