Elindult a Magyar Katolikus Rádió első vidéki ultrarövidhullámú adása Székesfehérváron
2011. augusztus 2. kedd 09:16

Budapest után Székesfehérváron és környékén is hallható újra az éterben a Magyar Katolikus Rádió műsora. A január közepéig országos közműsor-szolgáltatóként működő rádió a középhullámú sugárzás megszűnése után URH frekvencián tervezi tovább adásának beindítását több vidéki városban. A helyi szerkesztőségek napi 6 órányi önálló műsort készítenek, ugyanakkor megőrzik a rádió által eddig is képviselt katolikus arculatot, a keresztény értékközvetítést a közéleti és vallási műsorokban.

Videó a Székesfehérvári Stúdió indulásáról

A székesfehérvári helyi szerkesztőség által készített önálló műsorban kulturális- és portréműsorok, hitéleti és várostörténeti magazinok, összeállítások egészség témában, sportpercek, zenei válogatások, valamint gyermekműsorok hallhatók.

Radetzky András  vezérigazgató-helyettes elmondta: a székesfehérvári műsorok is természetesen megőrzik a rádió által eddig is képviselt katolikus arculatot, a keresztény értékközvetítést a közéleti és vallási műsorokban. A tervek szerint a következő vidéki állomás Szombathelyen lesz.

A székesfehérváriak közül is sokan várták már, hogy a Katolikus Rádió adása ismét hallható legyen. Róth Péter székesfehérvári alpolgármester az önkormányzat médiumai részéről is támogatást ígért az induló fehérvári szerkesztőségnek.

A Magyar Katolikus Rádió Székesfehérváron és környékén a 96,1MHz-en hallható.  A székesfehérvári szerkesztőség  által készített adás naponta reggel 6.30-kor, este pedig 19 órakor kezdődik.  A székesfehérvári adó 24 órás műsorrendje itt olvasható.

A székesfehérvári adó indulásáról szóló videó itt tekinthető meg a Székesfehérvári Egyházmegye honlapján.

Forrás: Székesfehérvári Egyházmegye