Szoros együttműködésről állapodott meg Erdő Péter és Tarlós István
2011. szeptember 27. kedd 14:59

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek hivatalos látogatást tett Tarlós István budapesti főpolgármesternél szeptember 27-én a Főpolgármesteri Hivatalban.

A megbeszélést követő sajtótájékoztatón Tarlós István elmondta: húsz éve nem járt bíboros-érsek a városházán, ezért Erdő Péter látogatása is azt mutatja, hogy alapvetően megváltozott a városvezetés és a történelmi egyházak - köztük a katolikus egyház - kapcsolata. Ez a kapcsolat a főpolgármester szavai szerint ezután szorosabb, átláthatóbb, rendszeresebb, egyszóval jobb lesz. Rendezik a még le nem zárult ingatlan-ügyeket, és más egyetemekhez hasonlóan a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel is megállapodást fognak kötni. Megjegyezte: nem titok, hogy ő maga is gyakorló katolikus.

Erdő Péter bíboros egy személyes élménnyel kezdte: utoljára 1956 végén, gyermekként járt a városháza épületében, amikor a lakás nélkül maradt családoknak osztottak ruhát, és kabátot jött próbálni. Rámutatott: az egyház számos területen jelen van Budapesten, mint például az oktatás, a kultúra és a szociális ellátás, segítség területén. A bíboros köszönetet mondott Tarlós Istvánnak az Erzsébet híd és a Március 15. tér közt található Belvárosi Nagyboldogasszony főplébánia-templom homlokzatának felújításáért. Az érsek több konkrét területet is megemlített, ahol az egyház működik: a Máltai Szeretetszolgálat a hajléktalan-ellátásban tölt be nagy szerepet, nagy munkát végez a Karitász, a nyolcadik kerületben Teréz anya nővérei végeznek szociális munkát, és a romák megsegítésében is jelentős egyházi erők vesznek részt. Hozzátette: szeretnék az egyházi iskolák színvonalát is megőrizni, sőt emelni.

Forrás: Magyar Kurír / MKPK Sajtószolgálat
Fotó: Bókay László