A teremtést tudományos igénnyel bemutató kötetet adott ki a Püspöki Konferencia
2011. október 7. péntek 18:01

Teremtés a tudományban címmel füzetet jelentetett meg a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, amelyben a világ kialakulásáról beszél közérthetően három tudós. Tóth Kálmán a fizika, Freund Tamás az orvostudomány és Rózsa Huba a teológia szemszögéből boncolgatja a témát.

„A Biblia tanítása szerint a teremtett világ nem tulajdona az embereknek, az ember csak gondozója és művelője annak” – írja Veres András szombathelyi főpásztor, a Magyar Katolikus Kultúra Program püspöki bizottságának vezetője a Szent István Társulat gondozásában megjelent kötet előszavában. A teremtett világ megismerését elősegítendő a Püspöki Konferencia tavaly október 8-án előadás-sorozatot rendezett a három neves professzor részvételével. A Magyar Katolikus Kultúra Napjai keretében elhangzott előadások írott változata lát napvilágot.

A katolikus kultúra napjai idei rendezvénysorozatának alkalmából megjelentetett kötet a Szent István Társulat könyvesboltjaiban (Budapest, Veres Pálné utca 24., illetve Kossuth Lajos utca 1.) vásárolhatják meg, illetve a magyarországi egyházmegyék, szerzetesrendek és más egyházi intézmények mellett a jelentősebb könyvtárakhoz juttat el országszerte példányokat az MKPK Titkársága.