Ismét 72 óra kompromisszum nélkül
2011. október 11. kedd 12:10

Negyedik alkalommal rendezi meg hazánkban az Ökumenikus Ifjúsági Alapítvány október 13. és 16. között a 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű szociális önkéntes akciót, amely Magyarország fiatalságát hívja közös összefogásra, hogy együtt tegyenek másokért, környezetükért.

A program keretében országszerte fiatalok csoportjai 72 órán, azaz 3 napon keresztül folytatnak szociális, karitatív, ökológiai vagy fejlesztő, építő tevékenységeket különböző helyszíneken. A 2010-es létszám csaknem megduplázódott, idén több mint 8000-en jelentkeztek, akik a 19 megyében, közel 140 városban megvalósuló 350 önkéntes feladat valamelyikében vesznek részt, mint például kirándulás vak gyermekekkel, emlékművek rendbetétele, játszóterek telepítése, felújítása, kerítések festése, műsorok idősek otthonában, parkrendezés, patakmeder-takarítás, templomdombi lépcsőépítés.

Azon túl, hogy a kezdeményezés iránti elkötelezettségét a három történelmi keresztény egyház vezetői –  Erdő Péter bíboros, Bölcskei Gusztáv református és Szemerei János evangélikus püspökök – a program védnökségével is kifejezték, további közéleti személyiségek is az esemény mellé álltak.

Október 13-án, csütörtökön 17 órai kezdettel a budapesti Szent István téren megrendezendő megnyitót a Bolyki Brothers tagjának, Bolyki Balázsnak Soul&Gospel kórusa színesíti. Egyházi személyek köszöntik a megjelenteket. A résztvevők itt kapják meg a következő három napban végezendő önkéntes feladatukat, ezenkívül lesz véradás és mécses flashmob is. Friss információk a www.72ora.hu honlapon találhatók.

Forrás: Magyar Kurír