Konferencia Krakkóban II. János Pál pápa tiszteletére
2011. november 18. péntek 08:43

Erdő Péter bíboros előadást tartott a II. János Pál Pápai Egyetem (UPJPII) Kánonjogi Intézetének nemzetközi szimpóziumán Krakkóban. A konferencián azt világították meg az előadók, hogy Róma püspökének hatalma hogyan szolgálja az egyház egységét, és milyen kapcsolat van a pápai hatalom és a helyi egyház között.

Erdő Péter bíboros előadásában Róma püspökének, a pápának primátusát, joghatósági hatalmát történeti-jogi összefüggésben mutatta be.

A november 17-i konferencián, amelyet II. János Pál pápa tiszteletére rendeztek, köszöntő beszédet mondott Stanisław Dziwisz bíboros, krakkói érsek, felszólalt Celestino Migliore érsek, varsói apostoli nuncius,  Krzysztof Nitkiewicz Sandomierzi megyéspüspök, valamint a II. János Pál Pápai Egyetem két professzora, Piotr Majer és Piotr Kroczek.