EGYMILLIÓ CSILLAG A SZEGÉNYEKÉRT - A Katolikus Karitász szolidaritási akciójának megnyitója
2012. november 29. csütörtök 12:04

A Katolikus Karitász Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű szolidaritási akciójának országos megnyitójára 2012. december 2-án 17 órakor kerül sor Szegeden a Dóm Téri Advent keretében.
Az Egymillió csillag egy nemzetközi szolidaritási akció, amely 1998-ban Franciaországból indult, azóta évről-évre egyre több helyszínen szervezik meg. Az akció célja világszerte közös: az összetartozás szellemének, az emberi szolidaritás érzésének erősítése, figyelemfelhívás a társadalom peremére szorultak érdekében. Az akció keretében a Karitász önkéntesei és munkatársai tetszőleges összegű adományért gyertyákat adnak a járókelőknek, s minden egyes mécses egy rászorulót jelképez. A gyertyákért adott adományból származó összeget a Karitász minden országban a hátrányos helyzetűek megsegítésére fordítja.

Idén az egyhetes országos programsorozatot december 2-án 17 órakor Szegeden a Dóm Téri Advent keretében nyitja meg Kiss-Rigó László püspök. A székesegyházban kezdődő liturgia után a résztvevők ünnepélyesen vonulnak ki a Dóm térre, ahol 17.30-kor Kiss-Rigó László püspök és Botka László polgármester közösen gyújtják meg a város adventi koszorújának első gyertyáját. Az ünnepségen részt vesz Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója is.

Az országos akcióban idén a Katolikus Karitász 11 egyházmegyei szervezete vesz részt, így az ország több mint 150 településén gyúlnak ki a szeretet lángját szimbolizáló mécsesek. A helyszínekről hamarosan a Karitász honlapján tájékozódhatnak. www.karitasz.hu