Először lett internetes újságíróé a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíj
2013. január 24. csütörtök 19:30

Szalézi Szent Ferenc, az újságírók védőszentje ünnepéhez kapcsolódva január 24-én ünnepi szentmisét mutattak be a médiában dolgozókért a budapesti Egyetemi templomban. Ezt követően adta át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nevében Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke a genfi püspökről elnevezett sajtóösztöndíjat a Központi Papnevelő Intézet dísztermében.

Az újságírói hivatás megbecsülésének jeléül a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2001-től minden évben ösztöndíjjal támogatja a média egy-egy munkatársát a keresztény értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviseletének elősegítéséért a nem egyházi sajtóban.

A püspöki konferencia jelölései alapján a püspökök testülete ebben az évben
Bucsy Leventének, a Magyar Nemzet Online munkatársának adományozza a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjat. Az elismerést első alkalommal veheti át internetes újságíró.

* * *

Bucsy Levente 1983-ban született Budapesten, gyakorló római katolikus család öt gyermeke közül a negyedikként. A Piarista Gimnázium elvégzését követően a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi karán folytatta tanulmányait történelem és kommunikáció szakon.

Különböző kisebb, kárpát-medencei online hír- és közéleti, kulturális portáloknál, például a HNO.hu-nál működött 2003–2006 között, majd a Helyi Témánál is kipróbálhatta magát. 2007 őszén, a Téma bulváros váltásakor szegődött az MNO.hu (Magyar Nemzet Online) csapatához főállásban, ahol a belpolitikai témák mellett egyre inkább készíthetett egyházi, vallási ügyeket, illetve közös értékeinket bemutató riportokat.

Szakmai célja a releváns és közéleti szempontból fontos hírek, információk becsatornázása a hazai híráramba, illetve, hogy minél markánsabban felhívja a figyelmet az egyház tanításának társadalmi érvényességére – fiatalos és fogyasztható formában. Munkája során vezérfonál, hogy közérthetően és a közérdeklődésre számot tartó módon tálalja a megtalált témát, illetve bemutassa, az egyház tagjai is hús-vér emberek, témái „hús-vér” témák. Újabban a vallásközi párbeszéd eseményeivel is foglalkozik.

Bucsy Levente munkájában fontos mankó Török Csaba püspökkari médiareferens megalapozott és segítő szakértelme, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hírlevelei, és mindazok az egyházi és világi személyek, akikkel közösen megtalálták az együttműködés lehetőségét, hogy felvállalt értékeink mind nagyobb olvasótáborhoz jussanak el. Az MNO-nál tevékenységének azonban így is csak kicsiny részét teszi ki az egyházi tematika, főként általános hírszerkesztőként dolgozik, illetve sport, kulturális és belpolitikai témában jelennek meg írásai.

Fotó: Kissimon István/Új Ember