Egyházi és egyházban dolgozó személyek kitüntetése március 15-e alkalmából
2013. március 14. csütörtök 18:51

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából, a köztársasági elnök megbízásából március 14-én állami kitüntetéseket adott át a közélet és a kultúra kiemelkedő képviselőinek, közöttük több katolikus egyházi, illetve egyházban dolgozó személynek.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült

dr. Eőry Ajándok orvos-természetgyógyász, a biológiai tudomány kandidátusa, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat háziorvosa, Lambert Zoltán, a Budapest Városmajori Jézus Szíve Plébánia kanonok plébánosa, Mohos Gábor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Arató László közgazdász, könyv- és lapkiadó, Bakos Rafael Attila, a Sarutlan Kármelita Rend Szent István Királyról nevezett Magyarországi Rendtartománya tartományfőnöke, Bárdy Péter, a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium és Egyházzenei Szakközépiskola igazgatója, Havasi József, a Don Bosco Szalézi Társasága ny. tartományfőnöke, dr. Hegedűs András,  a Prímási Levéltár igazgatója, Snell György, a budapesti Szent István-bazilika plébánosa.

Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapott

Hajós Márton, az Esztergom-Budapesti Érsekség ügyintézője, Kemenes Gábor börtönpasztorációban dolgozó katolikus pap, a  Nagykovácsi Nagyboldogasszony Plébánia plébánosa, Kothencz János, a Szeged-Csanád Egyházmegye gyermek- és ifjúságvédelmi főigazgatója, Tarján Mária, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar Könyvtárának vezetője.

A kultúra területén végzett kiemelkedő művészi tevékenység elismeréseként  Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki  Bubnó Tamás karnagy, énekművészt, Táncsics Mihály-díjat kapott Vertse Márta Ágnes szerkesztő.

Március 15-én Navracsics Tibor miniszteri kitüntetéseket adott át a Néprajzi Múzeumban.

A Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést adta át lelkészi és pedagógiai munkája, hazánk nemzetközi megbecsülése érdekében végzett példamutató szolgálata elismeréseként Janka Ferencnek, a Veszprémi Görögkatolikus Egyházközség parókusának – aki a kitüntetést egy későbbi időpontban veszi át –, valamint elhivatott lelkészi tevékenysége, az ifjúság oktatása-nevelése érdekében végzett munkája elismeréseként Pákozdi Istvánnak, a Budapesti Római Katolikus Egyetemi és Főiskolai Lelkészség egyetemi lelkészének, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanszékvezető főiskolai tanárának – közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium