A világméretű szentségimádáshoz a hazai egyházmegyék is csatlakoznak
2013. május 31. péntek 14:09

Június 2-án, vasárnap világméretű szentségimádást vezet Ferenc pápa a hit évének egyik központi eseményeként. Rómában, a Szent Péter-bazilikában délután 5 és 6 óra között tartják a szentségimádást, világszerte minden székesegyházban és templomban ehhez igazítják az időpontot. Magyarországon valamennyi egyházmegye csatlakozik a kezdeményezéshez, a székesegyházak programjait gyűjtöttük össze az alábbiakban.

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a Szentatya által vezetett szentségimádással egy időben a fővárosi Szent István-bazilikában tart ugyanilyen szándékkal liturgiát. A kecskeméti társszékesegyházban Bábel Balázs érsek vezet szentségimádást, Győrben Pápai Lajos, Pécsett pedig Udvardy György megyéspüspök vezetésével kerül sor adorációra. A debreceni, a kaposvári, a szegedi, székesfehérvári, szombathelyi és veszprémi székesegyházak is csatlakoznak a Szentatya kezdeményezéséhez.

A görög katolikusok eltérő liturgiájuk miatt kicsit különlegesebb módon vesznek részt a világszintű imádságban. A hajdúdorogi székesegyházban alkonyati istentiszteleten vehetnek részt a hívek 17 órától, amelyet Kocsis Fülöp megyéspüspök vezet. A Miskolci Apostoli Exarchátus székesegyházában Szent Liturgiával kapcsolódnak a kezdeményezéshez.