Imádság a békéért a Szent István-bazilikában
2013. szeptember 5. csütörtök 14:08

Szeptember 7-én, szombaton 19.30-kor a budapesti Szent István-bazilikában Ferenc pápa felhívásához csatlakozva ima-istentiszteletet tartanak Szíria és az egész Közel-Kelet békéjéért. A liturgiát vezeti: Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök. Közreműködnek az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye, a Szent István-bazilika, a Szent Egyed Közösség és más lelkiségi mozgalmak és szerzetesközösségek, valamint a testvéregyházak képviselői.

A szíriai konfliktusnak már eddig is mintegy százezer halottja van, körülbelül kétmillió menekült hagyta el az országot. Ezért szívügye Egyházunknak a konfliktus további kiszélesedésének elkerülése és a béke helyreállítása. Minden papot, szerzetest és világi hívőt szeretettel várunk, hogy együtt könyörögjünk Krisztushoz, a Béke Fejedelméhez.