Minden várakozást felülmúló eredményt hozott a délkelet-ázsiai szökőár sújtotta térség megsegítése céljából rendezett január 9-i országos katolikus gyűjtés
2005. január 28. péntek 17:08

Veres András püspök, az MKPK titkára és Nagy Károly, a Magyar Katolikus Karitász igazgatója január 28-ai sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy az országos gyűjtés eredménye 350 millió forint, amely összegből 320 millió forint a templomokban, 30 millió forint pedig a Magyar Katolikus Karitász számlájára érkezett adományokból gyűlt össze.

Veres András püspök a sajtótájékoztatón elmondta:
Az elmúlt időben sokak által jelentéktelennek ítélt magyar népréteg, akik templomba járnak, a mostani gyűjtésnél bizonyította erejét és áldozatkészségét. A bőkezű adakozás egyben egyfajta bizalmi index is a Katolikus Egyház irányában. A most nyilvánosságra hozott összeg nem a gyűjtés végeredménye, az még várhatóan növekedni fog az elkövetkezendő időben, mert további átutalások érkezésére számítanak az egyházmegyei központokban.

Számunkra ez örömteli üzenet, mely a hívek áldozatkészségét mutatja. Különös módon érzékelhetővé válik ez, ha figyelembe vesszük, hogy a vasárnapi szentmiséket a katolikus hívek 13-15%-a látogatja.

Veres András püspök a sajtókonferencián rámutatott, hogy a Magyar Katolikus Karitász közreműködésével jutnak el az adományok a rászorulókhoz a Nemzetközi Katolikus Karitasz által összehangolt segélyakciók keretében.

A püspök úr fontosnak tartotta megemlíteni, hogy az adomány – a térség vallási összetételéből következően – túlnyomó részt nem katolikus emberekhez fog eljutni, hiszen az Egyház ilyenkor nem azt nézi, hogy ki tartozik hozzá, hanem hogy ki a rászoruló.

Korábbi rendkívüli országos gyűjtések eredményei:
1998-ban a magyarországi árvízkárosultak javára 175 millió Ft.
A kárpátaljai árvízkárosultak megsegítésére 150 millió Ft.
A csehországi és lengyelországi árvízkárosultak megsegítésére 35 millió Ft.
2001-ben szintén hazai árvízkor 204 millió Ft.

Budapest, 2005. január 28.

A sajtótájékoztató után Nagy Károly, a Katolikus Karitász igazgatója interjút adott az egyik hazai hetilapnak

A hazai Katolikus Karitász önkéntesei január 26-án Ferihegyről indultak  Srí Lankára

Kapcsolódó cikk:  A Katolikus Karitász pszichológusokat, szociális munkásokat küld Srí Lankára

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)