Egyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából
2015. március 13. péntek 23:48

Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át március 13-án a Pesti Vigadóban.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át többek között: Dr. Hajnal Róbert, az Angyalföldi Szent László plébánia nyugalmazott plébánosa, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye mester kanonoka részére.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán miniszter, magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át többek között: Urbán József, piarista szerzetes, a budapesti Piarista Gimnázium igazgatója és Cseke Ákos, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Művészettudományi Intézet Esztétika Tanszékének egyetemi docense részére.

Balog Zoltán – kimagasló színvonalú munkája elismeréseként – Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át többek között: Fodor Tamás Péter, pedagógus, a pétfürdői Kolping Katolikus Szakiskola Speciális Szakiskola és Kollégium alapítója és intézményvezetője, és Varga Kálmánné, a gyöngyösi Kolping Katolikus Szakiskola és Speciális Szakiskola igazgatója részére.