Egyházi személyeket is kitüntettek a szociális munka napján
2015. november 12. csütörtök 17:17

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Novák Katalin és Czibere Károly államtitkárral november 12-én, a szociális munka napja alkalmából szakmai díjakat adott át a budapesti Iparművészeti Múzeumban. Többek között Balás Béla püspök és Pál Ferenc atya is elismerésben részesült.

Balog Zoltán Novák Katalin család- és ifjúságügyért, illetve Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárral együtt adta át a Szociális Munkáért díjakat, a Szent Kristóf-díjakat és a Pro Caritate-díjakat a szociális és családügyi területen kimagasló munkát végző szakembereknek. Szent Kristóf-díjat vehetett át többek között Pál Ferenc katolikus pap, mentálhigiénés szakember és Balás Béla kaposvári megyéspüspök (a főpásztor távollétében Világos Krisztián püspöki titkár vette át a díjat).

A családügyi területen elismerésben részesült többek között Kothencz János, a Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász igazgatója és a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató főigazgatója és Rózsahegyiné Juhász Éva, a Görögkatolikus Egyház Hajdúdorogi Egyházmegye cigányügyi referense. Szociális területen Pro Caritate-díjat vehetett át Bellai Zoltán, a Kaposvári Református Egyház püspöki főtanácsosa, szociális munkájáért pedig Kovács Istvánné, a Szent Lukács Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ nevelőszülői hálózat szakmai vezetője, illetve Szomolainé Nagy Valéria, a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató, Nevelőszülői Hálózat vezetője részesült elismerésben.

Fotó: Kovács Tamás/MTI; Bartos Gyula/EMMI