Egyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából
2016. március 12. szombat 12:44

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából a Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át március 11-én délután a Pesti Vigadóban.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át, mások mellett Dr. Kerényi Lajos, piarista szerzetes, a budapesti Szent Kereszt Plébánia plébánosa, Fülöpné Dr. Erdő Mária, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora, és Dr. Őze Sándor, az MTA doktora, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Történettudományi Intézetének vezető egyetemi tanára részére.

Kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át, mások mellett Halmai László Vilmos OFM, a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány szerzetese, a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium nyugalmazott tanára és kollégiumi nevelője, Endrédi Józsefné, a Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium igazgatója.

Balog Zoltán, magas színvonalú munkája és példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át, mások mellett Lakatos Andor, a Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár vezetője részére.