Befejeződött az V. Nemzeti Hivatásgondozó Konferencia
2005. február 25. péntek 17:21

Az V. Nemzeti Hivatásgondozó Konferenciát február 21-24. között Egerben rendezték meg, szemináriumi elöljárók, papok, szerzetesek, szerzetesnők, kispapok, egyházmegyei hivatás-referensek, ifjúsági felelősök, egyházi iskolák és kollégiumok képviselőinek részvételével, az egész Kárpát medencéből. A konferencián szerzett tapasztalatait Fülöp Ákos egyházmegyei hivatásgondozó a következőképpen foglalta össze:

„Ma mindannyian szembesülünk a fogyasztói társadalom értékeket romboló hatásával. A csoda mégis „működik”, Isten jelen van a mai világban is. Erre csodálkoztunk rá a konferencia résztvevőiként egymás hivatását is megismerve. Nekünk, hivatásgondozóknak az a faladatunk, hogy láthatóbbá tegyük Krisztus testét, az Egyházat, aki a legfőbb meghívó; és szeretnénk nyitottabbakká tenni a fiatalokat, hogy felismerjék Isten hívó szavát.”

A konferenciáról a résztvevők a következő elhatározásokkal tértek haza:

1. Szeretnének hiteles evangéliumi Atya- és Jézus-képet átadni a mai kor emberének.

2. Szeretnék hallhatóvá tenni a ma embere számára Isten hívó szavát, keresik a lehetőséget, hogy az iskolákban, a plébániákon elérhető fiatalok számára a hívatás szépségéről beszélni tudjanak.

3. Szeretnék abban segíteni a felnövekvő generációt, hogy merje azt csinálni, amit szíve mélyén szeretne, akkor is, ha az a siker mércéjén nem nyer elismerést a környezete szemében.

4. Szeretnének együttműködni a katekétákkal, hogy a felnövekvő fiatalok megismerjék az Istent, és meghallhassák hívó szavát.

5. Szeretnének személyes példájukkal vonzóvá tenni a papi és a szerzetesi életet.

6. Szeretnék megerősíteni az imádságos hátteret.

A magyarországi kispapok száma 2004/05-ös tanévben 410 fő. Közülük 297 egyházmegyés, 113 pedig szerzetespap-jelölt. A hazai szemináriumokban további 40, határon túli egyházmegyékhez tartozó kispap tanul. Legnépesebb hittudományi főiskolák az egri 89, a nyíregyházi 49, a szegedi 45, valamint a budapesti szerzetesi 38 kispappal. A rendek közül jezsuitáknak 21, a piaristáknak 19, a két ferences rendtartománynak együtt 17, a karmelitáknak 7, a cisztercieknek és a domonkosoknak pedig 5-5 kispapjuk van.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)