Brenner János boldoggá avatása
2018. február 1. csütörtök 15:06

A Szombathelyi Egyházmegye és a Magyar Katolikus Egyház számára nagy öröm Brenner János boldoggá avatása. Az ünnepi eseményre 2018. május 1-én kerül sor Szombathelyen, a Székesegyház előtti téren.

Ennek egyik fontos lépcsője, hogy megújult a Brenner János tiszteletére indított honlap – www.brennerjanos.hu.  A weblapot kifejezetten az ünnepi nappal kapcsolatos fontos információk közlésére alakították át. Így nem csak Brenner János életéről található írás, hanem pl. az ünnepség tervezett programjai is megtalálhatók, információk a parkolásról, később az útlezárásokról is. A honlap információi folyamatosan frissülnek. A tér korlátozott befogadóképessége miatt a szervezők előzetes regisztrációt kérnek a papoktól, zarándokoktól és a sajtó munkatársaitól, akik szeretnének az eseményen részt venni. Ehhez egy űrlapot kell kitölteni.

Szeretnék, ha a hívek elsősorban a plébániákon keresztül érkeznének. Így külön regisztrációra nekik nem lesz szükség, csak a plébánosok részéről egy pontos létszám megadására.

A regisztráció határideje: 2018. április 5.

Brenner János atya életéről, tiszteletéről, a boldoggá avatáshoz kapcsolódó hírekről, előkészületekről folyamatosan tájékoztatják az embereket a www. brennerjanos.hu/hirek illetve a www.facebook.com/brennerjanos oldalakon illetve az egyházmegye hivatalos weblapján: www.martinus.hu.