Ülésezett a Vatikáni Vegyesbizottság
2005. június 2. csütörtök 16:34

A Vatikáni Vegyesbizottság, amely a Magyar Köztársaság és az Apostoli Szentszék közötti, a Katolikus Egyház magyarországi közszolgálati és hitéleti tevékenységének finanszírozásáról, valamint néhány vagyoni természetű kérdésről szóló megállapodás végrehajtásának megvizsgálására jött létre, június 1-jén megtartotta plenáris ülését.

A bizottság napirendjén két téma szerepelt:

• A szociális alapellátás helyzete.
  • A megállapodás egyházi közoktatási tevékenységre vonatkozó részei végrehajtásának értékelése.

A bizottság megállapította, hogy a szociális alapellátás területén fennállott problémák jelentős része megoldódott, így ebben a tekintetben előrelépés történt. Egyes tevékenységek támogatását azonban a költségvetési törvény még mindig nem biztosítja.

A közoktatással kapcsolatban közös álláspontot nem sikerült kialakítani, további egyeztetések szükségesek a fennálló nézetkülönbségek tisztázására.

Budapest, 2005. június 2.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)