Tagalog nyelven is miséznek Budapesten
2005. augusztus 9. kedd 13:49

Több alkalommal hírt adtunk honlapunkon „Úton a teljes miserend felé” címmel, amikor egy-egy újabb egyházmegye vasárnapi szertartásrendje hozzáférhetővé vált. A Váci Püspökségtől kapott összeállítás után immár örömmel jelenthetjük, hogy valamennyi római katolikus egyházmegyétől beérkeztek az adatok.
Csak azért nem írhatjuk, hogy „teljes” a miserend, mert néhány egyházmegye összesítése a nagyobb településekre illetve az idegenforgalmilag fontos templomokra szorítkozik. Külön közöljük a balatoni nyári miserendet és az idegen nyelvű szentmiséket is. A hazánkba érkező külföldiek Budapest három templomában vehetnek részt latin, két-két templomában angol illetve német nyelvű, egy-egy templomában olasz, spanyol, francia lengyel és tagalog (fülöp-szigeteki) nyelvű szentmisén, havonta egyszer pedig szlovák illetve horvát nyelven miséznek Budapesten.

A szentmisék rendje a www.katolikus.hu/miserend oldalon érhető el.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)