Diszkriminatív a költségvetési tervezet
2005. december 15. csütörtök 15:39

Valótlan az oktatási miniszter és a kormányszóvivő minapi állítása, hogy az egyházi intézményfenntartók jövőre teljes körűen megkapják a közoktatási normatív támogatásokat. Éppen e hét keddjén szavazták le a kormánypárti képviselők azokat a módosító indítványokat, amelyek az egyenlő finanszírozást biztosították volna.

A jövő évi költségvetési tervezet tehát továbbra is hátrányosan különbözteti meg az egyházi iskolákat, szociális intézményeket és ezáltal magukat a vallásos embereket. Ez a tény késztette a Szülői Közösségeket a december 16-i békés demonstráció meghirdetésére, a budapesti felvonulási térre, a Regnum kereszthez.

Nem felel meg a valóságnak, hogy az egyházi iskolákban kötelezővé tették volna a tanároknak vagy a diákoknak a tüntetésen való részvételt. Az egyes sajtóorgánumokban ilyen váddal illetett intézményben nem történt más, mint hogy az iskola igazgatónője levélben kérte a szülőktől, nyilatkozzanak, elengedik-e gyermeküket a demonstrációra, és azt is közölte, hogy aki nem vesz részt, annak tanítás lesz pénteken.

Előreláthatólag december 19-én szavaznak a képviselők a költségvetési törvényről. Így még van rá lehetőség, hogy ne lépjen törvényerőre az egyházi intézményeket ellehetetlenítő jogszabály.